COVID-19

COVID-19 jest chorobą zakaźną, którą zmieniła zasady funkcjonowania osób na całym świecie. Wirus SARS-CoC-2 rozprzestrzenia się szybko, a groźny dla ludzkiego zdrowia patogen przenosi się drogą kropelkową. Oznacza to, że do zakażenia dochodzi najczęściej w bezpośrednim kontakcie z nosicielem choroby. Do zainfekowania organizmu koronawirusem może dojść także poprzez obcowanie z przedmiotami, z którymi miała wcześniej styczność zakażony. W świetle tych informacji kluczowa dla naszej ochrony może okazać się odpowiednia higiena i dezynfekcja dłoni. Polecane przez nas bezdotykowe stacje do dezynfekcji rąk są jednym ze sposobów, który minimalizuje ryzyko zakażenia.

Koronawirus – choroba o różnych obliczach

COVID-19 to choroba, która atakuje przede wszystkim górne drogi oddechowe. U części osób ma przebieg bezobjawowy, jednak część z nas może doświadczać uporczywych objawów, takich jak duszności i problemy z oddychaniem. W skrajnych sytuacjach i w przypadku pacjentów z chorobami współistniejącymi bądź osłabionym układem immunologicznym, konsekwencje zakażenia koronawirusem mogą prowadzić do poważnych powikłań zdrowotnych bądź nawet śmierci. Niektórzy zakażeni objęci są hospitalizacją, zaś część z nich wspomagana jest pracą respiratora.

Jak rozprzestrzenia się koronawirus?

Choć początkowo o koronawirusie wiedzieliśmy stosunkowo niewiele, dzisiaj badacze dysponują znacznie szerszą wiedzą na temat patogenu, który stał się przyczyną światowej pandemii. Wiadomo na przykład, że SARS-CoV-2 rozprzestrzenia się drogą kropelkową i potrafi utrzymywać się w powietrzu ok. 3 godzin. Choć bezpośredni kontakt z nosicielem koronawirusa jest najczęstszą przyczyną zakażenia, może do niego dojść także poprzez dotykanie przedmiotów czy powierzchni, na których wirus się znalazł. Najnowsze doniesienia naukowe wskazują, że na powierzchniach różnego typu koronawirus jest w stanie przetrwać nawet do kilkudziesięciu godzin. Dlatego w kontekście ochrony przed koronawirusem tak ważne jest zakładanie maseczek, zachowanie społecznego dystansu oraz częste i dokładne mycie oraz dezynfekcja dłoni, na których może być przenoszony wirus.

Uwaga na ręce - dezynfekuj je!

Koronawirus na dłoniach może przenikać do naszego organizmu poprzez dotykanie lub pocieranie niezdezynfekowanymi rękami oczu, ust czy nosa. W miejscach publicznych, takich jak sklepy, biura, przedszkola, szkoły i urzędy coraz częściej można spotkać urządzenia, które pomagają w dezynfekcji rąk. Jednym ze sposobów na odkażenie dłoni jest ustawienie wolnostojących bezdotykowych stacji ze specjalnym płynem usuwającym z powierzchni dłoni zarazki i drobnoustroje, w tym koronawirusa. Jesteśmy pierwszym na polskim rynku producentem urządzeń, który opracował bezpieczne i bezdotykowy dozownik do dezynfekcji, który znajduje się na wyposażeniu wielu firm, sklepów i instytucji.

Skuteczna i bezpieczna bezdotykowa dezynfekcja dłoni

Zaprojektowana przez nas samoobsługowa bezdotykowa stacja jest prosta w obsłudze – żeby z niej skorzystać, wystarczy umieścić ręce we wnęce. Urządzenie automatycznie zaaplikuje porcję płynu na dłonie. Nasza samoobsługowa stacja dezynfekująca wyczuwa ruch dzięki zastosowaniu czujników zbliżeniowych. Dozownik posiada także duży wbudowany zbiornik, w którym umieszcza się środek usuwający koronawirusa z dłoni. Z naszych szacunków wynika, że zbiornik jest wystarczająco duży, żeby zaaplikować aż 10 000 dawek płynu, dzięki czemu nie zachodzi potrzeba częstego uzupełniania środka do dezynfekcji, a bezdotykowa stacja może działać nieprzerwanie przez wiele dni.

Dodatkową zaletą proponowanego przez nas bezdotykowego rozwiązania jest to, że można je szybko i łatwo zamontować w dowolnym miejscu – oprócz automatycznych dozowników wolnostojących oferujemy także modele w wersji na ścianę.

Praktyczne i estetyczne stacje wolnostojące

W trakcie projektowania dużą wagę przywiązywaliśmy nie tylko do funkcjonalności bezdotykowej stacji, które mają ułatwić utrzymanie sanitarnego reżimu i czystości dłoni, ale i ich wyglądu. Dozowniki prezentują się estetycznie, a ich obudowę możemy z łatwością dopasować do miejsca oraz otoczenia, w którym urządzenie stanie. Stacje do bezdotykowej dezynfekcji dłoni mogą posiadać logo, nazwę produktu lub hasło reklamowe. Urządzenia do aplikacji płynu do dłoni obejmuje także gwarancją – nasi klienci mogą liczyć na nasze pełne wsparcie serwisowe przez wiele miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz